понеділок, 28 грудня 2009 р.
зимовий пілігрім
неділя, 13 грудня 2009 р.
***
неділя, 6 грудня 2009 р.
міграція

неділя, 22 листопада 2009 р.
вітаю!
субота, 21 листопада 2009 р.
петарди до Ялти не долітають
четвер, 19 листопада 2009 р.
понеділок, 2 листопада 2009 р.
?

неділя, 18 жовтня 2009 р.
Широка страна...

середа, 14 жовтня 2009 р.
Жадан, мандрівки і всяке


пʼятниця, 25 вересня 2009 р.
Лесин Вересай чи Остапова Осінь
четвер, 24 вересня 2009 р.
доза чехова



На жаль, кілька днів після фестивалю я даремно трусила інтернет з наївною метою дізнатись, хто ж де переміг. Тільки вчора розмістили замітку, де все переплутали. Я так зрозуміла, що реально переможців не визначали, а просто роздавали тематичні грамоти. Зрештою, звичайно, це не має значення.
пʼятниця, 11 вересня 2009 р.
просто так

середа, 9 вересня 2009 р.
плани
четвер, 27 серпня 2009 р.
білет на балет
Ось так мені сподобався VII Міжнародний фестиваль опери та балету "Ялтинські сезони"! Навіть писати не хочеться про пихату деградацію. А от глядачів було повно.
***
У кінці вересня буде "Лесина осінь", сподіваюсь, як і раніше, з висококласною програмою, але, очевидно, з напівпорожніми залами - лохи на хохлів не ходють.
понеділок, 24 серпня 2009 р.
День Незалежності
неділя, 16 серпня 2009 р.
Коктебель
пʼятниця, 14 серпня 2009 р.
Феодосія

вівторок, 11 серпня 2009 р.
такий собі анонс
четвер, 25 червня 2009 р.
тв-медитації
понеділок, 22 червня 2009 р.
маскульт на коньках
пʼятниця, 19 червня 2009 р.
Ялта-Львів
.jpg)
Безсонна ніч
субота, 6 червня 2009 р.
Кримські страшилки

понеділок, 1 червня 2009 р.
Гурзуф

четвер, 28 травня 2009 р.
don't see friends
Прощавай, "бузкова леді"
середа, 27 травня 2009 р.
Бандурний бум
пʼятниця, 22 травня 2009 р.
Знову народні
середа, 20 травня 2009 р.
Ніч музеїв в Ялті

вівторок, 5 травня 2009 р.
Легенди маленького міста. ч.1

пʼятниця, 1 травня 2009 р.
Старт
пʼятниця, 24 квітня 2009 р.
SOS: ностальгія


З цим мотто завершую збирати речі і готуюсь до довгої дороги, щоб лишитись у Ялті...
понеділок, 20 квітня 2009 р.
Alma Mater цинізму
Коли говориш, що в Ялті за п'ять хвилин від моря є державний вищий навчальний заклад (Кримський гуманітарний університет), це викликає зверхню посмішку, мовляв, тут не вчаться, а засмагають. Не завжди таке ставлення справедливе. Університет багатьом дає шанс отримати безкоштовне навчання (чим не совєти?), причому користаються цим переважно місцеві, або діти з кримських сіл, у яких нема можливості вчитись деінде. Прославилась на всю країну і ялтинська ініціатива створити факультет для інвалідів. До речі, починалось все дуже красиво. Дітей з вадами, але не без здібностей, розміщали у місцевому санаторії, окрім навчання вони отримували і лікування. Пізніше факультет перенесли у приміщення гуртожитку, лікування відмінили, а навчання як було, так і лишилось на рівні вичитки для заочників. Та й це не так вже і погано, бо кажуть, що досить нашого клімату - і без зубожілого лікування, і без розкрадених санаторіїв.

Але попри всі позитиви є в КГУ, напевне, як і в кожному виші, дуже багато показушного, халтурного, цинічного. Багато чого можна виправдати, на щось закрити очі. Але ця історія неприємно відлунює...
Розгалужена система освітніх послуг університету пропонує отримати диплом екстернатом - легалізована форма куплі-продажу дипломів: кілька десятків завдань, контрольних, іспитів - і ви БАКАЛАВР, а, може, і щось серйозніше. Приймають без перебору, бо за гроші. Вже другий рік тут навчається легендарна парочка: мама з сином-інвалідом. Вірніше, диплом здобуває син, треба віддати йому належне – ретельно читає мудрі книжки, навіть дещо запам’ятовує, але все ж оцінки пробиває старенька мати. Студент - доросла дитина, що свого часу служив на підводному човні, отримав велику дозу випромінення... Міг би бути статним офіцером, але сталось непередбачуване, і тепер він веде напіврослинне життя. В нього світле, широке обличчя, як у героїв Бекета...
Хто їм порадив вступати, де йому знадобиться ця псевдоосвіта, хто прийняв документи? - не знаю. Та вже два роки вони сумлінно з’являються на сесії та оплачують великі рахунки, віддаючи без перебільшення останнє, бо ведуть жебрацьке життя. Останнім часом жалість викладачів змінилась на гидливість, бо від "студентів" смердить, як від бомжів. Жити їм нема де. Колись знаходились добрі люди, котрі давали одяг та ночівлю, тепер, очевидно, вичерпались. На Великдень, кажуть, мама, жебракувала під церквою.
І здається, вона вже пережила все найстрашніше. Але ні. В університеті нарешті роздивились всю абсурдність ситуації - інвалід-бомж отримає "дорогоцінний" диплом "славетного" закладу!!! І вирішили "завалити" його на держах. І то буде елементарно легко. І справедливість в освіті возсіяє! Виженуть студента за незнання! Щоб не ганьбив. Не треба й казати скільки студентів-незнайок зі зв'язками отримали той диплом різних кольорів”, і, якщо чесно, ніхто їх знання не перевіряв і перевіряти не буде. Але раптом на такий привілей замахнулись обездолені маргінали, а це система не потерпить.
Ще раз повторю: "Хто його зараховував до університету?". І чому тримали і тримають аж до сьогодні. І гроші беруть, і не повернуть. А викладачам відкрито даються вказівки –позитивні оцінки не ставити. Не всі піддаються, але надії мало, що ця історія може закінчитись щасливим кінцем. І все ж сподіваюсь, що в останній момент знайдеться вихід, спрацює сумління, адже кримський університет, якщо судити за вивіскою, не кельнерський (чего изволите-с?), а гуманітарний.
четвер, 16 квітня 2009 р.
Зародок корупції

субота, 11 квітня 2009 р.
Шлагбаум

вівторок, 7 квітня 2009 р.
Аматори і метри
субота, 28 березня 2009 р.
Провальна акція
четвер, 26 березня 2009 р.
Озираючись...
вівторок, 17 березня 2009 р.
Канібалізм по-малоросійськи
